IKZE AXA Życie TU

AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna działa na polskim rynku od 1994 roku. Do 2006 roku towarzystwo funkcjonowało pod nazwą Winterthur Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna. Towarzystwo jest elementem Grupy AXA (od 2006 kiedy to wykupiła Grupę Winterthur). Grupa AXA w Polsce to również AXA, Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna, AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Spółka Akcyjna, AXA Polska Spółka Akcyjna, AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. i Avanssur S.A. Oddział w Polsce.

W ofercie AXA znajdują się również IKZE, czyli Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Jest to oferta skierowana do osób, które pragną budować kapitał na własną emeryturę. Korzystając z tego typu formy inwestycji można jednocześnie korzystać z ulgi podatkowej. AXA oferuje możliwość wyboru spośród trzech wariantów rentowych. Środki na emeryturę można inwestować w ramach trzech ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych o zróżnicowanym profilu inwestycji. Ponadto AXA oferuje niskie, dobrane do możliwości danego klienta składki miesięczne. Do tej formy ubezpieczenia można przystąpić bez badań czy ankiet medycznych.

Warto pamiętać, że przy IKZE mamy do czynienia z indywidualnym limitem wpłat roku kalendarzowym. Ta forma inwestycji pozwala również na zapewnienie sobie dodatkowego świadczenia rentowego przypadku trwałej i całkowitej niezdolności do pracy na skutek nieszczęśliwych wydatków. Może to być bardo dobra inwestycji na przyszłość i doskonały dodatek do emerytury z pierwszego i drugiego filaru.

Oficjalna stronawww.axa.pl

Dodaj swoją opinię