IKZE Deutsche Bank PBC

Deutsche Bank to członek Grupy Deutsche Bank. Jest to jedna z największych instytucji finansowych na globie. Oferta banku skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw. Możemy tu znaleźć szereg produktów takich jak rachunki bankowe, kredyty (gotówkowe, hipoteczne, inwestycyjne itd.), produkty inwestycyjne i emerytalne. Usługi banku dostępne są poprzez sieć prawie 200 placówek jak i za pośrednictwem nowoczesnych rozwiązań elektronicznych (Internet i Teleserwis). W swojej ofercie posiada również Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego.

Deutsche Bank ma w swojej ofercie specjalny pakiet produktów skierowany do osób, które chcą oszczędzać na przyszłą emeryturę. Mowa tu o db Emerytura. Jest to produkt oszczędnościowo-inwestycyjny stworzony w ramach współdziałania Deutsche Bank S.A. i Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. W ramach tej oferty można skorzystać z opcji podstawowej oraz z produktów dodatkowych takich jak Indywidualne Konto Emerytalne oraz wspominane Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego.

IKZE to dodatkowy, dobrowolny, finansowany z własnych środków program emerytalny. Klient może wpłacać dowolną kwotę z dowolną częstotliwością. Mamy jednak do czynienia z limitem wpłat rocznych ustalonych ustawowo. W ramach oferty Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego bank proponuje wybór między dwoma funduszami: db Emerytura – Stałe lub db Emerytura – Zmienne. Istnieje możliwość odliczenia od podatku kwot wpłacanych na takowe konta.

Oficjalna stronawww.deutschebank.pl

Dodaj swoją opinię