IKZE ING TUnŻ

ING TUnŻ Polska S.A. działa w Polsce od 2 sierpnia 1994 roku. Wtedy to zostało wydane odpowiednie zezwolenie Ministra Finansów. Zostało ono założone przez ING Continental Europe Holdings B.V. jest to również jedyny akcjonariusz towarzystwa. ING TUnŻ Polska S.A. oferuje swoje produkty poprzez siec placówek na terenie całej Polski. Towarzystwo jest reprezentowane przez ponad 2 tysiące wszechstronnie profesjonalnych Przedstawicieli Ubezpieczeniowo-Finansowych. ING dysponuje szerokim wachlarzem usług ubezpieczeniowych.

Jednym z ciekawych rozwiązań inwestycyjno-oszczędnościowych dostępnych w ING jest Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Jest to forma dodatkowego oszczędzania poza dwoma obowiązkowymi filarami emerytalnymi. IKZE są nieobowiązkowe. Warto jednak zastanowić się nad ich wyborem. Środki odkładane na tego typu koncie upoważniają klientów do odliczeń podatkowych. Zyski mogą być zwolnione z podatku od zysków kapitałowych.

W ING wszystkie środki zgromadzone na IKZE są inwestowane. Celem towarzystwa jest osiągnięcie jak największych zysków, a co za tym idzie możliwie jak największych oszczędności na przyszłą emeryturę. Ponadto klient sam decyduje o tym, jaka będzie wysokość oraz częstość wpłacanych składek. Możliwe jest zaprzestanie wpłat w dowolnej chwili lub dokonanie wpłat dodatkowych. Istnieje możliwość dziedziczenia kapitału zgromadzonego na IKZE po śmierci właściciela konta. Takowy spadek jest wolny od podatku od spadków i darowizn. W ramach jednej polisy klient może mieć dostęp również do IKE oraz ochrona życia i zdrowia.

Oficjalna stronawww.ingzycie.pl

Dodaj swoją opinię