IKZE Legg Mason TFI

Legg Mason Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych należy do Legg Mason, Inc. Jest to amerykańska firma z siedzibą w Baltimore mogąca pochwalić się ponad stu letnią historią. Jej specjalność to zarządzanie aktywami na największych rynkach światowych. Na polskim rynku Legg Mason TFI S.A. działa od 1998 roku. Początkowo funkcjonowało, jako TFI Banku Handlowego. Legg Mason TFI S.A. kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Mowa tu o funduszach inwestycyjnych i specjalistycznych programach inwestycyjnych.

W ramach swojej oferty inwestycyjnej i oszczędnościowej Legg Mason Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych posiada również Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. W ramach oferty klient może liczyć na darmowe prowadzenie konta, brak opłat za dopłaty do kapitału zgromadzonego na koncie czy zerowe koszty związane z wypłatami i zwrotami. IKZE to konta w przypadku, których nie mamy do czynienia z podatkiem od zysków kapitałowych. Warunkiem jest wypłata zgromadzonych środków na emeryturze.

Legg Mason umożliwia elastyczne korzystanie z konta poprzez wpłaty wykonywane we własnym tempie dogodnym dla właściciela. Środki zgromadzone na IKZE mogą być dziedziczone. Właściciel konta może w umowie z Legg Mason wskazać osobę uposażoną. Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego nie jest obowiązkowe jednak jego założenie i oszczędzanie przy jego pomocy może nam zapewnić wyższą emeryturę w przyszłości. Jest to rozwiązanie dla osób chcących na emeryturze cieszyć się pełnią życia.

Oficjalna stronawww.leggmason.pl

Dodaj swoją opinię