KZE Union Investment TFI

Początki Union Investment TFI S.A. sięgają 1995 roku, kiedy to na rynku polskim rozpoczęła działalność Korona Towarzystwo Funduszy Powierniczych S.A. Dziś podstawową misją Union Investment TFI S.A. jest pomnażanie środków finansowych należących do klientów i partnerów towarzystwa. Spółka szczyci się najbardziej stabilnym w Polsce i niezmienny od dekady zespołem zarządzającym. Za swoją działalność towarzystwo było wielokrotnie nagradzane. Klienci towarzystwa mogą liczyć na wiele ciekawych i atrakcyjnych produktów czy ofert.

Mowa tu na przykład o IKZE, czyli Indywidualnych Kontach Zabezpieczenia Emerytalnego. Union Investment ma w swojej ofercie pakiet inwestycyjny skierowany do osób chcących zaoszczędzić dodatkowe środki n przyszłą emeryturę. Jest to pakiet emerytalny w ramach, którego można założyć Indywidualne Konto Emerytalne i Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Skupmy się na części tej oferty związanej z IKZE. Minimalna pierwsza wpłata na konto to 1000 złotych. Później klient może wpłacać mniejsze kwoty, minimalnie sto złotych.

Zgodnie z ustawą IKZE upoważnia do ulgi podatkowej (możliwość odliczenia na konto od podstawy opodatkowania) oraz umożliwia wypłatę zysków bez dziewiętnasto procentowego podatku d zysków kapitałowych (wypłata na emeryturze). W ramach oferty Union Investment klient ma do wyboru trzy portfele inwestycyjne. Istniej możliwość skorzystania z oferty łączonej IKZ i IKZE lub otwarcia kont rozłącznie poza omawiany pakietem dodatkowych rozwiązań emerytalnych.

Oficjalna stronawww.union-investment.pl

Dodaj swoją opinię